آب و برقاخبار

همکاری بی‌نظیر مردم با صنعت برق/ ۱۱ میلیون مشترک پاداش گر

گرمای هوا باعث شده تا حد نصاب مصرف برق کشور، دیروز ۲۸ تیرماه برای سومین بار در سال جاری شکسته شده و به مرز ۶۹ هزار مگاوات نزدیک شود، وضعیتی که حاکی از گذراندن روزهای سخت برای تلاشگران صنعت برق است.

دیروز به تعبیر سخنگوی صنعت برق، سخت‌ترین روز این صنعت بود که با تلاش و زحمت فراوان تلاشگران این عرصه و با همراهی مردم، شبکه برق با وجود فشار گرما و افزایش میزان مصرف، برق مشترکان را به صورت پایدار تامین کرد. شکسته شدن رکورد مصرف برق کشور برای سومین بار در حالی رقم ‌خورد که در سال گذشته با میزان مصرف حدود ۶۷ هزار مگاوات، شاهد خاموشی‌های گسترده و ناگهانی بودیم.

حد نصاب مصرف برق شبانه هم شکسته شد

وی با بیان اینکه پس از شکسته شدن حد نصاب تاریخی مصرف برق روزانه در کشور، حد نصاب مصرف برق شبانه نیز شکسته شد و با وجود شرایط سختی که برای صنعت برق رقم خورد، شبکه سراسری پایدار و برق همه مشترکان تامین شده است، گفت: پس از ثبت رکورد افزایش مصرف برق در اوج بار روزانه (۱۲ ‌تا ۱۸)، رکورد مصرف در زمان اوج بار شبانه (ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۳) نیز زده شد و با ثبت عدد ۶۵ هزار و ۳۸۶ مگاوات، از رکورد شبانه قبلی که نزدیک ۶۴هزار مگاوات بود عبور کرد.

سخنگوی صنعت برق افزود: همچنان از همه مشترکان درخواست می‌کنم با استفاده نکردن از وسایل پر مصرف برقی، تنظیم دمای کولرهای گازی روی ۲۵ درجه و بالاتر، استفاده از دور کند کولرهای آبی و خاموشی لامپ‌های اضافه به ویژه در شب، همکاری خوب خود با صنعت برق را ادامه دهند.

طبق اعلام وزارت نیرو،  امسال با توجه به ناترازی‌های موجود در بخش تولید و مصرف برق، نگاه وزارت نیرو برطرح‌های مشوق محور و جلب همراهی مردم بیشتر بود که در این زمینه مردم نیز با همکاری بی‌نظیر خود با صنعت برق،  باعث کمک به این صنعت خدمت‌رسان شدند به‌طوریکه از میان ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار قبض صادر شده، حدود ۴۰ درصد از مشترکان یعنی ( ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک) تاکنون مشمول پاداش صرفه جویی شده‌اند.

همچنین بر اساس اطلاعات به دست آمده، با وجود افزایش دمای حدود ۲ درجه‌ای تیرماه نسبت به سال گذشته و رشد بیش از ۲ هزار مگاواتی میزان مصرف برق، شبکه در حالت پایدار بوده است و این موضوع حاصل ماه‌ها و ساعت‌ها تلاش و برنامه‌ریزی مدیران صنعت برق در حوزه‌های مختلف و نیز مشارکت بخش‌های مختلف مصرفی به‌ویژه مشترکان خانگی بوده است که تلاش می‌شود این روال تا پایان فصل گرم سال تدوام داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا