آب و برقاخباراقتصادی

تاخیر در پرداخت حقوق کارگران عسلویه پذیرفتنی نیست

اکبر پورات صبح سه‌شنبه  ۱۵ آذر در نشست با مدیران فازهای پارس جنوبی و پتروشیمی‌های مستقر در استان و نمایندگان کارگری در شهرستان عسلویه اظهار کرد: کارگران سرمایه اصلی جمهوری اسلامی به شمار می‌روند، که باید توجه ویژه‌ای به آن‌ها شود.

وی تصریح کرد: با رصد کامل و رسیدگی به مسائل و مشکلات کارگران زحمتکش، همه ما در برابر صیانت از جامعه کارگری مسئولیت داریم. در همین راستا به هر طریق ممکن، پیمانکاران موظف به پرداخت مطالبات کارگران هستند و باید بازرسی‌های ایمنی و محیط کارگری به‌طور کامل و مستمر انجام شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به وضعیت کمپ‌های کارگری، سرویس‌های ایاب و ذهاب کارگران و رعایت اصول ایمنی در کارگاه‌ها، گفت: همچنین تعلل و تاخیر در خصوص پرداخت حقوق و مطالبات کارگران از جانب مدیران شرکت‌ها و پیمانکاران پذیرفتنی نیست.

پورات همچنین از مدیران فازهای پارس جنوبی، پتروشیمی و شرکت‌های مستقر در استان به دلیل اقدامات خوب و جهادی در بحث تولید و حمایت از کارگران تشکر کرد و افزود: در جنگ اقتصادی که در حال حاضر قرار داریم، تولید و عملیات دو تکیه‌گاه در فازهای پارس جنوبی و پتروشیمی‌ها هستند و در این بخش مدیران و کارکنان این حوزه در پارس جنوبی از جان مایه گذاشتند.

در پایان این نشست از تعدادی مدیران پتروشیمی‌ها که در بخش تولید، اقدامات جهادی و همکاری در تامین امنیت فضای کار و کارگری نقش به سزایی داشتند تجلیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا