اخباربین‌المللرمز ارز

گرمای کشنده ماینرهای بیت‌کوین تگزاس را فلج کرد

شرکتهای استخراج کننده بیت کوین شامل ریوت، آرگو و کور سیانتیفیک، میلیون‌ها رایانه را در واکنش به موج گرمای شدیدی که پیش بینی می‌شود باعث بروز خاموشی شود، خاموش کردند. این ماینرهای بیت کوین تحت تاثیر هزینه‌های پایین انرژی در تگزاس مستقر شده‌اند.

عده‌ای برآورد می‌کنند که حداکثر  ۹درصد از نیروی رایانش رمزارز جهان در تگزاس واقع شده است و بزرگترین فعالیت استخراج بیت کوین آمریکا در شهر کوچک راکدیل تگزاس متمرکز شده است.

استخراج بیت کوین، یک فرآیند انرژی‌بر است. استخراج رمزارز برای امن نگه داشتن سیستم از طریق استفاده از بلاک چین که مستلزم محاسبات پیچیده است و همچنین ثابت نگه داشتن نرخ تولید، مستلزم نیروی بیشتری است. برای دستیابی به این امر، مشکلاتی که ماینرها حل می کنند، پیچیده و پیچیده‌تر می شود زیرا افراد بیشتری استخراج را آغاز می کنند و به این ترتیب تولید یک بیت کوین هر بار مستلزم مصرف نیروی بیشتری است. کلمبیا اعلام کرده که صنعت بیت کوین هر ساله ۱۵۰ تراوات ساعت برق مصرف می‌کند که بیش از دو برابر مصرف برق آرژانتین با جمعیت ۴۵ میلیون نفر است. مصرف این میزان انرژی، هر ساله ۶۵ مگاتن دی اکسید کربن در فضا منتشر می‌کند.

شورای اتکاپذیری برق تگزاس روز دوشنبه در واکنش به موج گرمای شدید، از مصرف کنندگان عادی و شرکتها در تگزاس خواست در مصرف انرژی صرفه جویی کنند. ساعت برنامه ریزی شده برای کاهش مصرف انرژی بین دو تا هشت بعدازظهر است. با این حال احتمال خاموشی هم بعید نیست.

بر اساس گزارش اویل پرایس، برای دومین بار در سال میلادی جاری است که اپراتور شبکه تگزاس خواستار صرفه جویی در مصرف انرژی می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا