اخبارانتخابات

تاکید پزشکیان بر مشارکت حداکثری در انتخابات

سخنگوی ستاد از تشکیل کمپین 1+ 1 برای حمایت از دکتر پزشکیان خبر داد: باید پیام رای ندهندگان را شنید.

رئیس ستاد پزشکیان گفت: شاهد تخریب‌های جعلی از سوی رقیب هستیم. کمپین آقای پزشکیان تخریبی نیست نقادانه و براساس اخلاق خواهد بود.

به گزارش آب و انرژی، علی تاجرنیا رئیس ستاد استان تهران دکتر مسعود پزشکیان گفت: با توجه به نتایج روز جمعه کاندیدای اصلاح‌طلبان با وجود مشارکت ۴۰ درصدی باز هم پزشکیان رای اول را به خودش اختصاص داد. در این موضوع یک پیروزی برای اصلاح‌طلبان اتفاق افتاده و باید آن‌هایی که تحریمی هستند را با خودمان همراه کنیم. کسانی که نخواستند شرکت کنند نظرشان برای ما محترم است،  می‌دانیم که اگر برخی زمانی رای داده‌اند و کاندیدای مورد نظرشان نتوانسته نظراتشان را اجرایی کند همین باعث شده تا مردم از صندوق رای  رویگردان شوند. امیدوارم پیام کسانی که رای ندادند ا از سوی حاکمیت درک شود و این پیام از سوی ستاد آقای پزشکیان نیز درک شده است.

او با اشاره به اینکه کاندیدایی که در مقابل آقای پزشکیان حضور دارد تصمیماتی داشته که باعث ضربات جدی به معیشت و اقتصاد مردم شده است، بیان کرد: بدون شک رئیس‌جمهور از ۱۵ تیرماه باید رئیس‌جمهور همه مردم باشد و تصمیمات او در همه سبک زندگی‌ها و کسب و کارها و اقتصاد تاثیرگذار خواهد بود. انتخاب شدن پزشکیان و جلیلی تاثیرات متفاوتی خواهد داشت. آن‌هایی که شرکت نکردند اگر کسی انتخاب شد که افکار او با افکار آنان دور است باید نتایج تصمیماتی که رخ داده است را خودشان مطالبه کنند.

تاجرنیا اضافه کرد: استراتژی ما در چند روز باقی مانده تاثیرگذاری و تثبیت آرا و متعاقد کردن افرادی است که در دور اول شرکت نکردند. یادمان باشد آقای پزشکیان اگر ۲ میلیون رای بیشتر داشت در همان دور اول کار تمام می‌شد. ما باید درباره مشارکت و حضور مردم نقش جدی داشته باشیم. ما تاکید داریم که باید در انتخابات با مشارکت حداکثری حضور داشته باشیم.

او درباره دوقطبی‌سازی انتخابات افزود: دیدگاه و نظرات پزشکیان و جلیلی کاملا متفاوت است. ما شاهد تخریب‌های جعلی از سوی رقیب هستیم. کمپین آقای پزشکیان رویکرد تخریبی ندارد و حالت نقادانه دارد و  بر اساس اخلاق خواهد بود. جریانی می‌تواند موفق باشد که حق اقلیت را به رسمیت بشناسد. یک دست شدن حاکمیت در دوران احمدی‌نژاد و سه ساله اخیر نشان داد که اختلاف‌افکنی مشکلات را حل نخواهد کرد و پروژه‌های یکدست‌سازی موفق نبوده است. شکست کمپین قالیباف در مقابل جلیلی هم نشان‌دهنده اختلافات و شکاف در جریان اصولگرایی است. در بعد مناظره‌ها ما شاهد رفتارهایی از سوی زاکانی و قاضی‌زاده بودیم اما مشی آقای پزشکیان این نیست که تندرو رفتار کند. آقای پزشکیان تلاش می‌کند با توجه به انتخاب شدن در دور دوم نظر همه افکار و جریان‌ها را داشته باشد و امیدواریم در مناظره‌ها شفافیت‌ها بیشتر باشد.

تاجرنیا درباره اندیشه اقتصادی پزشکیان گفت: یکی از مسائل اصلی پزشکیان  بحث اقتصادی است. ما باید درباره اقتصاد طرح جدیدی داشته باشیم. پزشکیان معتقد است که باید با رویکرد مشورتی مسائل اقتصادی را پیش ببرند. ما شرایط جدیدی داریم و باید آسیب شناسی درستی صورت بگیرد و بعد از آن نسخه درمان درستی تجویز کنیم. یکی از بحث‌های درآمد مالی ما مربوط به درآمد نفت است. یکی از موضوعات آقای پزشکیان تعامل با کشورهای همسایه و دنیا برای بهبود درآمد مالی است. تحریم‌ها اثرگذار است و نباید بگوییم تحریم‌ها اثرگذار نبوده است. شرایط اقتصادی ما به شرایط بین‌المللی ربط دارد وباید به شرق و غرب نگاه کنیم و باید به موضوع همکاری کشورهای همسایه و غرب توجه کنیم.

تاجرنیا با بیان اینکه نگاه تعاملی آقای پزشکیان با نهادهای تاثیرگذار قدرت برای مذاکره بیشتر از دولت‌های گذشته و به ویژه آقای روحانی است، تشریح کرد: رویکرد عزت و مصلحت مورد نظر آقای پزشکیان است. اولا باید اعتمادسازی صورت بگیرد تا بتوانیم در این موضوع موفق باشیم. یکی از گرفتاری‌های ما که پروسه‌ای است که در آن تلاش شده تحریم دور زده شود و این موضوع منجر به فساد شده است و می‌بینیم فساد بیشتر شده و باعث نشده تا موضوع اقتصادی حل شود. پزشکیان با نوع نگاه خود باعث خواهد شد که تا این موضوع تا حدودی کنترل شود.

وی درباره شکل‌گیری دوقطبی در میان مردم گفت: در پاسخ به پرسشی درباره دوقطبی‌سازی در انتخابات دور دوم گفت: طبیعتا این موضوع اتفاق خواهد افتاد اما باید تلاش کنیم آرا افت نکند تمام نگرانی ما این است که در دور دوم آرای آقای پزشکیان کاهش پیدا نکند. تفاوت بین دو رقیب کاملا مشخص است، از سوی رقیب جعل و انتساب دروغ‌هایی به کمپین پزشیکان می‌شود اما دکتر پزشیکان قصد تخریب ندارند و بحث انتقاد است. با این همه با توجه به شرایط موجود دکتر پزشکیان جدی‌تر اما با رعایت اخلاق در مناظره‌ها حاضر خواهند شد.

تاجرنیا تصریح کرد: یکدست شدن حکومت نشان داده اختلافات صرفا با کنار گذاشتن یک جریان سیاسی از بین نمی‌رود و کارایی هم به وجود نمی‌آید. شرایط الان نشان می‌دهد که این پروژه یکدست سازی شکست خورده است و این اختلافات کمپین آقایان قالیباف و جلیلی هم دلیل مشخصی است. حمایت قالیباف از جلیلی بدنه کمپین را مجاب نمی‌کند و ناشی از فشارهای موجود در جریان اصولگرایی است. از دکتر پزشکیان رفتارهایی مثل زاکانی و قاضی‌زاده نخواهیم دید و ایشان براساس مشی کارشناسی حرکت می‌کند. نگاه پزشکیان بیشتر به همگرایی و تعامل با همه نهادهای درون حاکمیت است و این نگاه هوشمندانه‌ خواهد بود.

رئیس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان تاکید کرد: کسانی که در دور اول شرکت نکرده‌اند می‌توانند در دور دوم قانونا شرکت کنند و حواشی مطرح شده در این باره صحت ندارد.

او با اشاره به اینکه بسیاری دوست دارند مشارکت کمتر باشد گفت: پیامکهای زده شده در روز رای‌گیری با نگاه مشارکتی نبوده و این مسئله تحریمی‌ها را مصمم به تحریم بیشتر کرد. مشارکت امروز مردم از سر درد است و همه وظیفه داریم با تبیین وضع موجود طبقات مختلف جامعه برای حضور در دور دوم قانع و تهییج کنیم.

همچنین سخنگوی ستاد استان تهران دکتر مسعود پزشکیان از تشکیل کمپین 1+ 1 برای حمایت از دکتر پزشکیان خبر داد و گفت: باید پیام رای ندهندگان را شنید.

او گفت: برنامه‌های مهم ستاد تشکیل کمپین ۱+۱ خواهد بود تا بتوانند با مردم به صورت گفت‌وگوی چهره به چهره داشته باشند تا رای خود را به صندوق بیاندازند. ما برنامه‌های شهر به شهر را در دستور کار خواهیم داشت.

الهام فخاری سخنگوی ستاد استان تهران مسعود پزشکیان ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت: با توجه به نتیجه‌ای که در روز جمعه رقم خورد وضعیت آرا پیام‌ها و نشانه‌های روشنی دارد. از میان ۴۰ درصدی که رای خود را به صندوق انداختند و چه آن‌هایی که آقای پزشکیان را انتخاب کردند باید از کسانی که اندیشه آقای پزشکیان را انتخاب کردند تشکر کنیم ‌و باید پیام ۶۰ درصد از کسانی که رای ندادند را شنید.

او افزود: با احترام به کسانی که در روز هشتم تیر رای ندادند، تلاش خواهیم کرد از تمام ظرفیت خودمان برای گفت‌وگو با مردم برای آینده ایران و پیشگیری از خطراتی که پیش روی ما است، استفاده کنیم و باید بتوانیم نتیجه‌ای برای بازگشت به زندگی داشته باشیم.

سخنگوی ستاد استان تهران پزشکیان تصریح کرد: امروز اعضای ستاد آقای پزشکیان گفت‌وگوی رو در رو با مردم داشتند. چراکه در این شرایط باید پای کار باشیم. ما نشستی با متخصصین خواهیم داشت که در راستای تبیین برنامه‌های روشن‌کننده مورد حمایت آقای پزشکیان است و از این برنامه‌ها در جهت تبییت رویکرد اجتماعی و اقتصادی و بازسازی انسجام اجتماعی و تقویت برنامه‌های اقتصادی استفاده خواهیم کرد. اگر برنامه‌های تلویزیونی آقای پزشکیان اجازه دهد ایشان در این نشست ها هم حضور خواهند داشت. مشاوران آقای پزشکیان کمک می‌کنند آنچه مورد نظر مردم است، اتفاق بیافتد.

او افزود: برنامه بعدی گفت‌وگوهای چهره به چهره و رو در رو با مردم از جمله برنامه‌های ستاد آقای پزشکیان است. امروز وضعیت دیدگاه‌های کاندیداها معرفی و مشخص شده که کاندیداها کدام تفکر و دیدگاه را نمایندگی خواهند کرد. فرآیند قانونی کسب مجوز برای برگزاری یک همایش بزرگ در حال جریان است و به محض نهایی شدن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

فخاری تصریح کرد: برنامه‌های مهم ستاد تشکیل کمپین ۱+۱ خواهد بود تا بتوانند با مردم به صورت گفت‌وگوی چهره به چهره داشته باشند تا رای خود را به صندوق بیاندازند. ما برنامه‌های شهر به شهر را در دستور کار خواهیم داشت.

دکمه بازگشت به بالا