خانه / اخبار روز / همایش گردشکری خوراک و توسعه پایدار گردشگری

همایش گردشکری خوراک و توسعه پایدار گردشگری

امین پیرمحمدزاده، دبیر اجرایی همایش گردشگری خوراک و توسعه پایدار گردشگری بابیان اینکه همواره غذا و نوشیدنی و سایر امورمرتبط به خوراک و آشپزی یکی از انگیزه‌های تاثیر گزار در صنعت گردشگری به شمار می‌آید، گفت: گردشگری خوراک یکی از انواع جذاب و پرطرفدار مسافرت تفریحی است و تا حدی اهمیت دارد که در کنار بحث گردشگری فرهنگی قرار می‌گیرد، تا جایی که حتی برخی غذاهای محلی تبدیل به میراث انسانی و فرهنگی آن منطقه گردشگری می‌شود و پتانسیل تبدیل شدن به سفیران فرهنگی آن منطقه را داشته‌اند.

این استاد دانشگاه در راستای لزوم برگزاری این همایش خاطر نشان کرد: در حوزه گردشگری، شرایط اقلیمی، محیطی، فرهنگی و تاریخی یک منطقه در اهمیت یک مقصد گردشگری غذا نقش دارد. فرهنگ غنی و موقعیت جغرافیایی خاص، دو عامل اصلی در پیدایش غذاهای متنوع و رنگارنگ در بعضی مناطق شده است. که این تنوع غذا می‌تواند به عنوان پتانسیلی بزرگ در بخش گردشگری عمل کند. امروزه گردشگری غذا به عنوان یکی از راه‌های جذب گردشگر در جهان به حساب می‌آید تا آنجا که، مصرف غذا گاهی یک سوم (و حتی بیشتر) از کل هزینه گردشگر را به خود اختصاص می‌دهد، از این روی می‌توان به آن به عنوان بخش درآمدزای گردشگری نگاهی ویژه داشت. چرا که گردشگران اگر نه با انگیزه لذت که با انگیزه بقا نیازمند رفع گرسنگی هستند و صد البته که این انگیزه در سفر توأم با لذت مفهومی خاص و ماندگار پیدا می‌کند. از سویی نباید فراموش کرد که رونق گردشگری خوراک منجر به اشتغال‌زایی و افزایش درآمد گروه‌های مختلفی اعم از هتلداران و رستوران‌داران، آشپزان، کشاورزان و تولیدکنندگان مواد غذایی می‌شود.

وی ادامه داد: باتوجه به اهمیت جایگاه گردشگری خوراک در حوزه گردشگری، همایش گردشگری خوراک و توسعه پایدار گردشگری با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد۳۱، دانشگاه علامه طباطبایی، شرکت مارشال الکتریک، آژانس مسافرتی پارس گشت و گروه تشریفات رضوانی در قالب دو محور سخنرانی آشنایی با گردشگری خوراک به عنوان یک مزیت برای توسعه باحضور و سخنرانی جناب آقای دکتر حمیدضرغام بروجنی و گردشگری خوراک، درآمد و اشتغال با سخنرانی جناب آقای دکتر محسن امامی و سایر اساتید و کارشناسان در حوزه آشپزی و خوراک در تاریخ ۱۵ آذرماه ۱۳۹۵  از ساعت ۱۵_۱۸ در مرکز همایش‌های پارک علم و فناوری با اعطای گواهی نامه معتبر برگزار خواهد شد.

 

unnamed

همچنین ببینید

محاسبه سود پرداختی به سپرده‌های ارزی+جدول

به گزارش پایگاه خبری اب وانرژی، گر چه طی سال‌های گذشته نیز بانک‌ها نسبت به ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + نه =