خانه / آب و انرژی / کنفرانس نفت ۲۰۱۶ با محوریت تشکل های صنعت نفت برگزار می شود

کنفرانس نفت ۲۰۱۶ با محوریت تشکل های صنعت نفت برگزار می شود

کنفرانس نفت برای نخستین بار به همت تشکل­‌های بخش خصوصی نفت ایران با دعوت از بخش­ تصمیم­‌گیری حاکمیت برای همتایابی بین­‌المللی در صنایع پیمانکاری، سرمایه­‌گذاری و ساخت تجهیزات و تجارت بین‌­المللی طراحی و برگزار می­شود.

به گزارش آب و انرژی به نقل از  ستاد خبری کنفرانس نفت ۲۰۱۶، این کنفرانس که به منظور حل موضوعات و مسائل بخش خصوصی صنعت نفت خواهد بود در راستای حل مسائل و موضوعات تشکل های بخش خصوصی است تا قبل از برگزاری کنفرانس نفت ۲۰۱۷ که در بهمن ماه امسال برگزار می شود، این موضوعات بخش خصوصی مورد ارزیابی و حل و فصل قرار بگیرد .

بنابراین گزارش، تشکل های بخش خصوصی در زمینه صنایع پایین دستی و میان دستی صنعت نفت در این کنفرانس حضور خواهند یافت و موضوعاتی از قبیل رگولاتوری صنعت نفت، بحث خوراک و تبعات آن بحث مالیات ها و فضای کسب و کار و موضوع تامین مالی شرکت های خصوصی مورد بحث و تصمیم گیری نهایی قرار می گیرد.

برگزار کنندگان این مراسم و پی گیری موضوعات بخش خصوصی با هدایت هفت تشکل صنعت نفت و گاز و پتروشیمی است که این هفت تشکل عبارتند از: انجمن صنفی شرکت­های مهندسی و ساخت صنایع نفت و نیرو، انجمن شرکت­های مهندسی و پیمانکاری نفت، گاز و پتروشیمی، انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران، انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران، اتحادیه صادرکنندگان فرآورده­‌های نفت، گاز و پتروشیمی ایران، انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران و انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی به همراه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی برای برگزاری کنفرانس نفت در مهرماه برنامه‌­ریزی کردند تا از این طریق زمینه‌­سازی توسعه کسب­وکارهای بخش خصوصی ایران با شرکت‌های معتبر بین‌­المللی در صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی شکل بگیرد.

تا به حال با پیگیر‌ی­های صورت گرفته قبل از برگزاری کنفرانس نفت، جلساتی در شورای گفت‌­وگو در اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی و شورای رقابت در مرکز ملی رقابت برگزار شده است که نتیجه آن مسجل­‌شدن ایجاد رگولاتوری (تنظیم‌­کننده بخشی) نفت و صنایع مرتبط و وابسته به آن بود .

همچنین در ادامه جلسات شورای گفت­‌و‌گو بحث تامین مالی و مساله تامین تضامین مطرح گردید و بدین واسطه جلسه ای در صندوق توسعه ملی برگزار شد تا تامین مالی تشکل ها و شرکت های زیر مجموعه آنها تدابیری اندیشیده شود.

دومین کنفرانس نفت امسال  که ۱۱ تا ۱۳ بهمن سال ۹۵ در مرکزهمایش های بین المللی  صدا وسیما با نام کنفرانس نفت ۲۰۱۷ برگزارمی شود در سطح بین المللی و با حضور گسترده شرکت های صاحب نام خارجی خواهد بود، لذا این کنفرانس نفت ۲۰۱۶ پیش زمینه برگزاری کنفرانس نفت ۲۰۱۷ است.

همچنین ببینید

وضعیت سدها بحرانی است

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: درحال حاضر وضعیت سدهای ایران بحرانی است و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =