خانه / آب و انرژی / کمیسیون اروپا ۴۴ هزار یورو به دانشگاه علامه اختصاص داد

کمیسیون اروپا ۴۴ هزار یورو به دانشگاه علامه اختصاص داد

به گزارش پایگاه خبری اب وانرژی، طرح پژوهشی علیرضا کوهکن، مجیدرضا مومنی و علی آدمی با عنوان «معرفی ساختارهای امنیتی و سیاستگذاری خارجی اتحادیه اروپایی: راهکارهایی برای ایران» از میان ۳۰۷ پروژه واصله از سراسر جهان، با کسب رتبه ۹۳ از ۱۰۰ امتیاز موفق به کسب بودجه پشتیبانی علمی برنامه ژان مونه در سال ۲۰۱۸ شد.
طبق گزارش مدیریت همکاری های علمی بین المللی دانشگاه علامه طباطبایی، این برنامه شامل برگزاری کارگاه های آموزشی در دانشگاه های مختلف کشور به منظور افزایش دانش و آگاهی دانشجویان و پژوهشگران در زمینه آشنایی با ساز و کارهای عملکرد دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپایی خواهد بود.
برنامه ژان مونه پروژه اراسموس کمیسیون اتحادیه اروپا با هدف گسترش آموزش و پژوهش علمی در زمینه مطالعات اتحادیه اروپا ایجاد شده است.
این پروژه برنامه ‌ای برای گسترش آموزش، پژوهش، ورزش و ارتباطات بین ‌المللی است که توسط کمیسیون اروپا در سال ۱۹۸۷ ایجاد شده و امروزه بودجه‌ای ۱۴٫۷ میلیارد یورویی دارد.
پیشتر نیز گروه مطالعات منطقه‌ای دانشگاه تهران برنده جایزه ژان مونه در ایران شده بود.
ژان مونه(Jean Monnet) اقتصاددان سیاسی و دیپلمات فرانسوی بود. بسیاری او را معمار اصلی اتحادیه اروپا و پدر و موسس اتحادیه اروپا می‌دانند.
او به عنوان رئیس امور عالی انجمن زغال ‌سنگ و فولاد اتحادیه اروپا از عوامل اجرایی اروپا بود و به همین دلیل به عنوان «پدر اروپا» شناخته شده است.

همچنین ببینید

وضعیت سدها بحرانی است

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: درحال حاضر وضعیت سدهای ایران بحرانی است و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =