خانه / آب و انرژی / کاهش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای نفت ایران پس از تحریم/ایران مشتریان جدید پیدا می‌کند

کاهش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای نفت ایران پس از تحریم/ایران مشتریان جدید پیدا می‌کند

به گزارش پایگاه خبری اب وانرژی تنش‌ها میان آمریکا و ایران پس از خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای و تصمیم این کشور برای اعمال مجدد تحریم‌ها علیه تهران، تشدید شده است. ترکیه و چین تاکنون از توقف خرید نفت از ایران سرباز زده‌اند.

در همین راستا مت اسمیت، مدیر بخش تحقیقات کالاهای اساسی در کیلیپر دیتا، به استاندارد تگزاس در مورد چگونگی تاثیر این تنش‌ها بر نفت تگزاس (نفت خام آمریکا) گفت: «شما باید به نفت به عنوان یک استخر بزرگ برای عرضه نگاه کنید…ازآنجایی که ایران برای نفت خود نمی‌تواند مشتری بیابد، ما شاهد کاهش عرضه نیم میلیون بشکه نفت در روز خواهیم بود و این وضعیت تنها در سال آینده بدتر خواهد شد زیرا آنها احتمالا می‌توانند مشتریانی برای نفت خود بیابند.»

«تولید نفت ایران کاهش می‌یابد زیرا آنها به مصالح و مهارت‌های بین‌المللی دسترسی نخواهند داشت. این بدان معناست که نفت کمتری به بازار وارد خواهد شد. این برای قیمت نفت امریکا به این معنی است که انها موجی از عرضه کمتر در جهان را حس خواهند کرد زیرا نفت ایران از بازار کم می‌شود. این امر تاثیر کاهشی بر نفت آمریکا نخواهد داشت و درصورتی که تاثیر داشته باشد، تاثیرات افزایشی خواهد داشت.»

انتهای پیام/

همچنین ببینید

وضعیت سدها بحرانی است

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: درحال حاضر وضعیت سدهای ایران بحرانی است و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 17 =