خانه / گروه ها / وزیر جهاد کشاورزی: واگذاری 9 هزار هکتار از اراضی کشاورزی خرمشهر برای اکتشاف نفت پیگیری می شود

وزیر جهاد کشاورزی: واگذاری 9 هزار هکتار از اراضی کشاورزی خرمشهر برای اکتشاف نفت پیگیری می شود

وزیر جهاد کشاورزی گفت:واگذاری 9 هزار هکتار از اراضی کشاورزی خرمشهر به منظور اکتشاف نفت منطقی نبوده و این موضوع از راه قانونی پیگیری می شود.

به گزارش خبرگزاری آب و انرژی به نقل از ایرنا، محمود حجتی در جلسه بررسی مشکلات کشاورزی خرمشهر در فرمانداری ویژه این شهرستان افزود:اکتشاف نفت در زیرزمین انجام می شود و واگذاری این مقدار زمین کشاورزی به این منظور غیر قابل قبول است.

وی اظهار داشت:مصدر واگذاری این مقدار زمین از سوی یکی از مقام های دولت گذشته در حد یک ابلاغیه و غلط است و باید به نحوی دیگری که متضمن منافع نفت و کشاورزی منطقه است اصلاح گردد.

حجتی گفت:از ابتدای آغاز اکتشاف نفت در استان خوزستان تاکنون 9 هزار هکتار زمین در تصرف نفت نبوده و این واگذاری یک امر اشتباه است و باید از سوی مدیران کل پیگیری و موضوع به استان و مرکز منعکس و از حق کشاورزان دفاع شود.

وی توجه به زراعت و تامین علوفه دامپروری را لازمه گسترش و رونق پرواربندی دام دانست و گفت: کشاورزی همانند رشته درهم تنیده ای است و دامداری که علوفه خود را از بازار تامین می کند دامدار موفقی نیست و به منظور کاهش هزینه ها باید زنجیره تولید تا مصرف را در کنار هم قرار دهیم.

وزیر جهاد کشاورزی بر اتمام طرح های نیمه کاره تاکید کرد و اظهار داشت:با توجه به منابع مالی محدود دولت اجرای پروژه ها بر اساس اولویت بندی کمترین هزینه با بالا ترین کارکرد ،اجرا و تکمیل می شوند.

وی افزود:قرارداد شرکت های که قادر به انجام کارهای زیربنایی و کشاورزی در زمین های واگذار شده نیستند و یا در کار تخلف دارند مورد تجدید نظر قرار گرفته و یا فسخ می گردد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت:خرمشهر در هشت سال دفاع مقدس نقش محوری و اساسی در پیروزی رزمندگان اسلامی داشت و امروز به رفع مشکلات آن در دولت تدبیر و امید خوشبین هستم.

محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی در سفر یکروزه خود به منطقه آزاد اروند از طرح های کشاورزی شهرهای آبادان و خرمشهر و جزیره مینو دیدن کرد.

همچنین ببینید

سفر هیات بلند پایه اقتصادی ، صنعتی و تجاری به ایران

 به گزارش خبر گزاری آب و انرژی ،یک هیأت بلندپایه اقتصادی، صنعتی و تجاری از ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =