خانه / گروه ها / وزیر اقتصاد در جلسه افتتاحیه اجلاس سالانه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول اعلام کرد:

وزیر اقتصاد در جلسه افتتاحیه اجلاس سالانه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول اعلام کرد:

وزیر اقتصاد در جلسه افتتاحیه اجلاس سالانه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول اعلام کرد: آغاز فصل جدید از روابط اقتصادی ایران با کشورهای جهان

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در جلسه افتتاحیه اجلاس سالانه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول که در آن روسای بانک جهانی، صندوق بین المللی پول و وزرای اقتصادی کشورهای عضو و روسای کل بانک مرکزی حضور داشتند، اظهار داشت : فصل جدیدی از ارتباطات اقتصادی ایران با کشورهای جهان گشوده شده است.

به گزارش خبرگزاری آب و انرژی به نقل از ( شادا )، علی طیب نیا که به منظور شرکت در اجلاس سالانه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول در لیما پایتخت کشور پرو به سر می برد ، در ادامه افزود: ایران از جمله کشورهایی است که با پتانسیلهای بالای اقتصادی ، می تواند به عنوان کشوری نوظهور باشد.
وی دارا بودن منابع طبیعی موقعیت استراتژیک، نیروی انسانی تحصیلکرده ، بازار بزرگ داخلی ، زیر ساختهای مناسب را تنها بخشی از مزیتهای اقتصادی کشور عنوان کرد و افزود: همه این مزیتها، تنها بخشی از مزیتهای اقتصادی کشورم هستند که در بین کشورهای خاورمیانه موقعیت انحصاری دارد.
طیب نیا در عین حال خاطر نشان کرد: با تلاشهای انجام شده شاهد بهبود اقتصادی،کنترل تورم را در کشور شاهد بودیم.
وی توسعه بیشتر اقتصاد ایران را مستلزم انتقال دانش فنی ،سرمایه گذاری مستقیم خارجی و تامین منابع مالی دانست و افزود: انتظار می رود در این بخشها بانک جهانی و سایر موسسات بین المللی توسعه ای بتوانند به کشورم در دستیابی به این مسیر کمک نمایند.
طیب نیا در ادامه تصریح کرد: ایران به عنوان یکی از اعضای بانک جهانی و صندوق بین المللی پول همیشه تعهد خود را به موسسات بین المللی ایفا کرده است و انتظار دارد این موسسات خدمات خود را برای توسعه پایدار کشورم ایفا نماید.
وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه تاکید کرد: بانک جهانی می تواند به دلیل نقش توسعه ای در تامین مالی کشورها ، برای توسعه کشورهای عضو ، بدون تبعیض نقش خود را انجام دهد.
طیب نیا تصریح کرد :بعد از سالها مشکل در ارتباطات ایران و بانک جهانی به دلیل تحریمهای جهانی، هم اکنون زمان آن است که کشورها به ویژه ایران از تامین مالی و فاینانسهای بانکهای توسعه ای برخوردار باشد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی یادآور شد: همکاری با موسسات توسعه ای بین المللی بالاترین اولویت برای کشورم است .
طیب نیا تاکید کرد: انتظار دارم نه تنها در تامین مالی بلکه تجارت و سرمایه گذاری موسسات توسعه ای بین المللی در این فصل جدید ازارتباطات از این فرصت استفاده شود.

همچنین ببینید

سعادت :قیمت خرید تضمینی گندم باید براساس تورم تعیین شود

به گزارش پایگاه خبری آب و انرژی : نماینده مردم دشتستان در مجلس با تاکید ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =