خانه / آب و انرژی / نیاز ۷ هزار میلیارد تومانی برای تامین نیاز مصرف برق کشور

نیاز ۷ هزار میلیارد تومانی برای تامین نیاز مصرف برق کشور

به گزارش پایگاه خبری اب  وانرژی محسن طرز طلب با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت نیروگاه‌های حرارتی کشور قابل قبول است، اظهار کرد: در حال حاضر تولید نیروگاه‌های حرارتی نسبت به سال گذشته شش درصد افزایش داشته که این مسئله شرایط را برای گذر از پیک تابستان آسان‌تر کرده است.

وی با اشاره به برنامه‌های صنعت برق برای گذر از پیک سال آینده عنوان کرد: برنامه‌ریزی‌های متعددی برای این مساله صورت گرفته است و در بحث نیروگاه‌های حرارتی افزایش توان نیروگاه‌ها را در دستور کار قرار داده‌ایم اما باید گفت که این مسئله نیاز شدیدی به تامین منابع دارد.

به گفته مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی، با توجه به اقدامات صورت گرفته و برآوردهای انجام شده، برای ایجاد ۵۰۰۰ مگاوات نیروگاه جدید به میلیاردها تومان سرمایه نیاز داریم که اگر تامین مالی صورت گیرد، می‌توانیم سال آینده را با رعایت مدیریت مصرف بدون مشکل پشت سر بگذاریم.

طرزطلب با اشاره به اهمیت بحث تعمیرات نیروگاه‌ها نیز گفت: بعد از پایان پیک باید تعمیرات نیروگاه‌ را نیز در دستور کار قرار دهیم علاوه بر این باید به مسئله خرید از خارج و موارد دیگر در تجهیز نیروگاه‌ها نیز توجه کرد.

به گفته وی، اولویت اول ما این است که نیروگاه‌های فعلی را در مدار نگه داریم و بعد از آن بتوانیم نیروگاه‌های جدید را وارد مدار کنیم و باید گفت که برای حفظ نیروگاه‌های جدید یعنی انجام تعمیرات نیروگاه‌ها به ۳۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه نیاز داریم.

باتوجه به چالش‌های متعدد وزارت نیرو در تابستان سال جاری در حوزه خاموشی ها و بحران آب، این وزارتخانه از هم اکنون تمهیدات خود را برای گذر از پیک سال ۱۳۹۸ آغاز کرده تا سال آینده مشکلات کمتری گریبان‌گیر کشور شود و بر اساس اعلام وزیر نیرو، ظرف یک ماه آینده و پس از گذر از پیک سال ۱۳۹۷، برنامه‌های مربوط به پیک مصرف برق سال آینده برای انتشار عمومی آماده خواهد شد.

همچنین ببینید

وضعیت سدها بحرانی است

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: درحال حاضر وضعیت سدهای ایران بحرانی است و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − دوازده =