خانه / آب و انرژی / نفت تا ۶ ماه آینده ۸۰ دلاری می‌شود

نفت تا ۶ ماه آینده ۸۰ دلاری می‌شود

به گزارش پایگاه خبری آب و انرژی  به نقل از بلومبرگ، بانک آمریکایی گلدمن ساکس پیش بینی کوتاه مدت خود از قیمت نفت را ۳۳ درصد افزایش داده و گفته بازار احتمالا هم اکنون متوازن است.

تحلیلگران این بانک برآورد کرده اند که قیمت نفت در طی سه ماه آینده به ۷۵ دلار و در طی شش ماه آینده به ۸۲ دلار و ۵۰ سنت برسد. برآورد قبلی گلدمن ساکس برای هر دو بازه زمانی ۶۲ دلار بود.

در این گزارش همچنین آمده است:«توازن مجدد بازار نفت احتمالا هم اکنون یعنی ۶ ماه زودتر از آنچه ما انتظار داشتیم محقق شده است…رشد سریعتر تقاضا، تبعیت بالای اوپک از توافق کاهش تولید و کاهش تولید نفت ونزوئلا موجب شده تا کاهش مازاد ذخایز نفتی جهان در اواخر سال ۲۰۱۷ شتاب بیشتری بگیرد.»

این پیش بینی، گلدمن ساکس را در کنار دیگر بانک های آمریکایی از جمله مورگان استنلی و جی پی مورگان قرار می دهد که چشم انداز خود از بازار نفت را ارتقا داده اند. بانک مورگان استنلی اخیرا گفته اند قیمت نفت برنت در سال جاری میلادی به ۷۵ دلار خواهد رسید و نفت جی پی مورگان نیز اعلام کرده بود که قیمت نفت ممکن است به نزدیکی ۷۸ دلار برسد.

چشم انداز افزایش گلدمن ساکس ناشی از تجدیدنظر این بانک در پیش بینی هایش در زمینه تقاضا است که واکنشی به رشد اقتصادی قوی در بازارهای نوظهور بوده است.

گلدمن ساکس همچنین خاطر نشان ساخته که تولید نفت شیل آمریکا، پایان یافتن تدریجی توافق کاهش تولید اوپک و افزایش تولید غیراوپکی ها در نهایت قیمت نفت را تا سال ۲۰۲۰ به ۶۰ دلار کاهش خواهد داد.

همچنین ببینید

وضعیت سدها بحرانی است

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: درحال حاضر وضعیت سدهای ایران بحرانی است و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − چهارده =