خانه / آب و انرژی / مقامات ایران از گسترش اوپک حمایت می کنند، ریسک Trump را رد می کنند

مقامات ایران از گسترش اوپک حمایت می کنند، ریسک Trump را رد می کنند

لندن (بلومبرگ) – ایران گفت که از پایان تولید کاهش تولید نفت اوپک تا پایان سال آینده حمایت خواهد کرد و اصرار داشت که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، برنامه های خروجی خود را نابود نخواهد کرد.

امیر زامانی نیوی، معاون وزیر تجارت و امور بین الملل وزارت نفت ایران، روز سه شنبه گفت: “ما خوشحالیم که اوپک تصمیم گرفته است تولیدات خود را کاهش دهد تا بینظمی بین عرضه و تقاضا ایجاد کند.” “ما فکر می کنیم که این روند ادامه خواهد یافت و ما از این روند حمایت خواهیم کرد.”

سازمان کشورهای صادر کننده نفت و شرکای آن در حال بحث در مورد این است که آیا کاهش تولید در ماه مارس به پایان برسد، در تلاش برای از بین بردن ناامنی جهانی و کاهش قیمت ها. در حالی که محدودیت ها در ماه های اخیر نشانه هایی از موفقیت را نشان داده اند، اگر بازار نتواند موافقت نامه را تمدید کند، بازار می تواند به مازاد بازگردد.

زمنانیا در کنفرانس نفت و پول در لندن گفت: ایران ظرفیت تولید نفت را تا سال ۲۰۲۱ با تولید ۴٫۷ میلیارد بشکه تولید می کند. وزیر نفت، بیژن نمدار زنگنه، در ماه جاری گفته است که این میزان در حال حاضر ۳٫۸ میلیارد بشکه در روز به ۳٫۹ میلیارد بشکه در روز می رسد.

اوپک در سال گذشته موافقت کرد که در ماه ژانویه موثر باشد. زمانی که خواسته می شود که آیا ایران در صورتی که معامله افزایش یابد، تولید خود را محدود خواهد کرد، زامنی نیویان گفت که با برنامه های خود برای افزایش ظرفیت تولید با سیاست های اوپک موافق است.

صادرات نفت ایران پس از حذف تحریم ها در اوایل سال گذشته بهبود یافته است، اما صادرات نفت او پس از ترامو در هفته گذشته برای جلوگیری از توافقنامه بین المللی که محدودیت های تجاری را لغو کرد، با چالش مواجه شده است. ترامپ امتناع می کند که تایید کند که ایران با این قرارداد موافق است، هرچند این پیمان را رد نکرده است.

Zamaninia روز سه شنبه گفت: “بیانیه Trump توسط” سکته قلبی “مشخص شد و تا حدودی اثر نداشت. او گفت که ایران قصد دارد تا اواخر ماه مارس حداقل ۱۰ قرارداد را با شرکت های نفتی خارجی به پایان برساند و در مورد پروژه هایی با شرکای بالقوه ای از اروپا، آسیا و روسیه صحبت می کند.

همچنین ببینید

وضعیت سدها بحرانی است

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: درحال حاضر وضعیت سدهای ایران بحرانی است و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 8 =