خانه / آب و انرژی / مزیت ما سی‌ان‌جی است نه سوخت هیبریدی/ باید سی‌ان‌جی را جایگزین بنزین کنیم

مزیت ما سی‌ان‌جی است نه سوخت هیبریدی/ باید سی‌ان‌جی را جایگزین بنزین کنیم

به گزارش پایگاه خبری آب و انرژی ،منصور ریاحی، مشاور مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره هیبریدی شدن خودروها و تاثیر آن بر مصرف سی ان جی در کشور اظهار داشت: ما باید بر اساس مزیت‌های نسبی خودمان اقدام کنیم مطمئنا دنیا به سمت سوخت‌های هیبریدی می‌رود البته ما هم باید در سبد سوخت، سوخت های هیبریدی را ببینیم اما باید توجه داشت که مزیت ما سی ان جی است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر علی‌رغم ظرفیت ۴۰ میلیون متر مکعبی که ایجاد کرده‌ایم ۲۱ میلیون بیشتر برداشت نمی کنیم بنابراین باید بتوانیم با افزایش ساعت کار  کمپرسورها  از ظرفیت ایجاد شده استفاده کرده و سی ان جی را جایگزین بنزین کنیم.

ریاحی درباره تهدید ترامپ و تاثیر احتمالی آن بر واردات بنزین نیز گفت: تهدید ترامپ چیز تازه ای نیست ما نزدیک ۴۰ سال است که در تحریم به سر می بریم و اتفاق خاصی نیفتاده است ما در اوج بحران‌ها و تحریم کارمان را انجام داده‌ایم و اکنون هم هیچ مشکلی نخواهیم داشت.

وی تاکید کرد: با تدابیری که در مدیریت کلان کشور وجود دارد تمام سناریوها دیده شده و مشکلی در این قضیه نخوایم داشت، به زودی ستاره خلیج فارس وارد مدار می‌شود ضمن این که ما سوخت دیگری به نام سی‌ان‌جی داریم که با تغییر رویکردهای سیاسی در دسترس ما است و تا  ۲۰ میلیون متر مکعب امکان افزایش ظرفیت دارد.

همچنین ببینید

بشکه ای ۱ دلار تخفیف به خریداران هندی نفت

به گزارش پایگاه خبری آب و انرژی به نقل از رویترز، با وجود تهدید ناشی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 20 =