خانه / اخبار ورزشی.هنری.فناوری / “غول بزرگ دربازی تاج وتخت کشته شد”

“غول بزرگ دربازی تاج وتخت کشته شد”

به گزارش خبرگزاری آب و انرژی :تیتر تمام نشریات اسپانیا از آ.س گرفته تا مارکا یه چیز ” کاتالان”، مهم شده بود اینقدر که همه اسپانیا رو بدون کاتالونیا و کاتالونیا رو بدون اسپانیا نمی خواستند تصور کنند. شاید بهانه  و یا  یک جور گرو کشی ساده بود. وقتی  پارلمان کاتالونیا اعلام استقلال کرد  فکرشم نمی کردند باید به این زودی به مصاف مادریدی ها بروند آن هم در زمینه  ورزش  آن هم  فوتبال….

سخت نیست اگر باور کنیم یه جدال دیگر بود نه از جنس ال کلاسیکو  و نه از جنس برادر کشی بارسلونا _ اسپانیول ، اینبار حریف دیگر لشکرمادریدی،  باشگاه کوچکی به اسم خیرونا در شهر خیرونا اما با ماهیت کاتالونیایی بود. شهر اول بر سر زبون افتاد بخاطر سریال محبوب  ” بازی تاج و تخت”  همه زیبایی شهر به تمام  ظرافت کاری بی مثالش در قاب تصویر ” دیوید بنیاف ”  جا گرفت.  اما باید روی دیگرسکه را هم می دید  و خیرونا دیروز در جای دیگر جای گرفت در  قلب تمام کاتالون ها، وقتی بازی شروع شد  سیزده هزار نفر ورزشگاه پر شده بود. اصلا بحث کاتلان و مادرید نبود  مخصوصا زمانی که دقیقه ۱۲ ایسکو گل اول زد ولی این تمام رویاهای یک اندیشه نبود گویی خیرونا آمده بود تا تمام کارهای نکرده این یک ماه اخیر را با هم انجام دهد، گویی آمده بود تمام ارزش ها ،  حق آزادی و  برتری خود را به مادریدی ها  نشان بدهد.  آنهم ساده و بدون هیچ دکوپاژ خاصی ولی با سناریویی قوی، دقیقه ۵۴ ” کریستین اسنوانی” و دقیقه  ۵۸ ” پرتر”   دو پلان اصلی فیلم جنگ کاتالونیا و مادرید را   بازی کردند  و همه می دانستند که این فیلم با این هزینه کم خوب گیشه ها را نشانه رفته است. وقتی  بازی تمام شد خیرونا  نمی دوانست چکاری  بزرگی را انجام داده است، فاصله غول بزرگ مادریدی  را  با تیم  بارسلونا به ۸امتیاز رسانده بود واین می توانست به  یک قهرمانی دیگر در لالیگا منجر شود  و بازی نچندان مهم خودش را در مقابل مادریدی ها به یک جنگ تبدیل کرده بود. شادی کاتالونیا را فراگرفته بود وهمه می خواستند که در این جشن شریک باشند  از  “کارلس پیگدمونت،” رهبر  کاتالونیا تا رو زنامه های صبح اسپانیا  البته جز مادرید نشین ها….

مادرید در شوک رفته بود و روزنامه های مارکا به بازی و شکست مادریدی ها به عنوان یک اتفاق نگاه می کردندولی روزنامه های ایالتی کاتالونیا چیز دیگه را می نوشتند. موندو دیپورتیوو چاپ کاتلونیا   تیتر یک رو به اسم خیرونا اختصاص داد   و اسپرت  هم نوشت ” ممنون خیرونا” ، این یک جمله ساده نبود  یک خسته نباشید راحت با چای داغ و روزهای آفتابی برای کاتالانی بود که در بدترین روزهای خودش از لحاظ سیاسی و بهترین روزهای خودش از لحاظ ورزش بود. صدر تمام لیگ های ورزش اسپانیا درتمام  رشته های ورزشی  فوتبال، بسکتبال،هندبال که ازکاتولونیا که بارسلونا بود و حال تیم سوم کاتالانی تیم اول مادریدی  را شکست داده بود.

نمی توان گفت باد دیگر به این خوبی به پرچم کاتالونیا می وزد یا نه ولی می توان گفت:”غول بزرگ دربازی تاج وتخت کشته شد”

نویسنده : #فرید صادقی

همچنین ببینید

زلزله ۵٫۹ ریشتری کرمانشاه را لرزاند/۳ کشته و ۲۴۳ مصدوم

به گزارش پایگاه خبری اب وانرژی مرکز لرزه‌نگاری ایران اعلام کرد ساعت ۲:۴۳ دقیقه بامداد ...

یک دیدگاه

  1. kheili khob bod afarin b shoma

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 13 =