خانه / اخبار روز / عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، توضیحاتی پیرامون فروش نفت ایران در دوران تحریم ها ارائه کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، توضیحاتی پیرامون فروش نفت ایران در دوران تحریم ها ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری اب وانرژی احمد انارکی محمدی با اشاره به اعمال تحریم های نفتی آمریکا از نیمه آبان ماه ، گفت: نبود ایران تاثیر خود را به سرعت در بازار نفت باقی می گذارد، قیمت ها را بیش از این بالا برده و هزینه های خریداران نفت را افزایش می دهد .

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: اینگونه نیست که چون آمریکا به برخی کشورها امر کرده که ایران را تحریم کنند، در مقابل از این کشورها حمایت کند بلکه آمریکا حتی مابه التفاوت افزایش قیمت را به دلیل مشکلات داخلی نمی توان پرداخت کند.

سناریوی فروش نفت ۲۰۰ دلاری آمریکا عملی نیست

وی با بیان اینکه سناریویی که آمریکا بخواهد صادرات نفت ایران را صفر کرده و نفت خود را بشکه ای ۲۰۰ دلار بفروشد به هیچ وجه عملی نیست، ادامه داد: ایران  ۴۰ سال تحریم است، اما نفت خود را به فروش می رساند، چراکه نفت ایرانی خریداران خود را داشته و کشورهایی وجود دارند که نیازمند نفت ایران هستند.

ایران با دیپلماسی انرژی نفت خود را به فروش می رساند

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ممکن است در دوران تحریم ها مشکلاتی پیش آمده و معیشت مردم کمی سخت شود ، یادآور شد: ایران با دیپلماسی انرژی نفت خود را به فروش می رساند و  از طریق راهکارهای دیگری همانند بورس مشکلی در فروش طلای سیاه ایجاد نمی شود.

در بورس همه چیز شفاف است 

وی با اشاره به اینکه راه اندازی بورس نفت گام بزرگی در راستای تحقق اهداف اصل ۴۴ قانون اساسی کشور و خصوصی سازی بخش مهمی از بدنه دولت  است، افزود:  تاثیر بورس نفت در بخش های مختلف مالی، بانکی، بیمه، گمرکی، بازرگانی، صنعتی و حمل و نقل کشور جاری خواهد بود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بورس روشی است که در آن شفاف سازی قیمت و معاملات جریان دارد، تصریح کرد: در بازار بورس همه چیز شفاف است از قیمت گذاری گرفته تا میزان عرضه محصولات به این ترتیب این یکی از دلایلی است که می توان بورس  را در حذف رانت موثر دانست./

همچنین ببینید

محاسبه سود پرداختی به سپرده‌های ارزی+جدول

به گزارش پایگاه خبری اب وانرژی، گر چه طی سال‌های گذشته نیز بانک‌ها نسبت به ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − چهار =