خانه / انرژی های نو: خورشیدی+ بادی / صدور مجوز احداث نیروگاه های تجدیدپذیر در کمتر از یک هفته

صدور مجوز احداث نیروگاه های تجدیدپذیر در کمتر از یک هفته

مدیر عامل سازمان انرژی های نو ایران گفت : با ابلاغ نرخ های جدید خرید برق از تجدیدپذیرها ، مراجعه سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این حوزه چند برابر شده است .

به گزارش خبرگزاری آب و انرژیک: وی که در دومین کنفرانس بین المللی انرژی خورشیدی سخن می گفت عنوان نمود : در مصوبه جدید که تیر ماه سال جاری توسط وزیر محترم نیرو ابلاغ گردید ، قیمت خرید سیستم های مختلف متفاوت بوده و همین موضوع بر جذابیت سرمایه گذاری در این بخش افزوده است .وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : صدور مجوز در کمتر از یک هفته صورت گرفته و سرمایه گذاران کمترین مراجعه را به سانا خواهند داشت .

در بخش دیگری از این کنفرانس مهندس چیت چیان وزیر محترم نیرو ضمن اشاره به برنامه ششم توسعه گفت : در این برنامه تولید ٥٠٠٠ مگاوات انرژی الکتریکی از محل انرژی های نو پیش بینی شده است . وی با اشاره به مصوبه جدید خرید برق از این انرژی ها عنوان نمود ، با توجه به اعلام نرخ های متنوع برای سیستم های مختلف ، نرخ خرید برق خورشیدی حدودا ٣٠ سنت دلار می باشد که در مقایسه با نرخ های جهانی ، نرخ بسیار مناسبی می باشد .

وزیر نیرو در بخش دیگری از سخنان خود گفت : برای تسریع حضور سرمایه گذاران در این عرصه تمام مراحل صدور مجوز در سانا متمرکز شده است . وی گفت البته برخی مجوز ها باید از طریق سازمان های دیگر صادر گردد ، لیکن سانا درصدد است ضمن تفاهم با این سازمان ها در نیروگاه های بزرگ ، تنها مرجع صدور مجوز گردد .

دومین کنفرانس بین المللی انرژی خورشیدی به همت دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران به مدت دو روز در تالار فردوسی دانشکده ادبیات این دانشگاه برگزار می گردد.

همچنین ببینید

تولید برق از محل انرژی‌های نو موجب صرفه جویی۳۸۸میلیون لیتری مصرف آب در کشور شد

به گزارش پایگاه خبری آب و انرژی به نقل از وزارت نیرو، براساس اعلام سازمان ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =