خانه / آب و انرژی / ادغام سه غول اصلی پتروشیمی در انتظار امضای ۲ وزیر/ همه ارزمان را در نیما عرضه کردیم

ادغام سه غول اصلی پتروشیمی در انتظار امضای ۲ وزیر/ همه ارزمان را در نیما عرضه کردیم

به گزارش پایگاه خبری اب وانرژی مرتضی لطفی مدیر عامل و نایب رییس هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی(شستا) اظهار داشت ادغام  شرکت‌های شستا، هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سرمایه‌گذاری غدیر هم اکنون کلید خورده و در انتظار امضای وزرای نفت و کار است.

وی از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی میان شستا و هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس برای تسهیل در فرایند ادغام این سه مجموعه سرمایه‌گذاری سخن گفت و افزود: تقریباً پیش نویس تفاهم نامه‌ای پیرامون این موضوع تهیه شده که امید می‌رود، محسنی بندپی ، سرپرست وزارت تعاون و کار و بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت به زودی آن را امضا کنند.

لطفی در مورد تمایل صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها برای خرید سهام شرکت‌های پتروشیمی وابسته به سرمایه‌گذاری غدیر و گسترش نفت و گاز پارسیان تصریح کرد: مقرر شده تمام کسانی که در حوزه پتروشیمی حصور دارند، در این فرایند مشارکت داشته باشند، منتهی بررسی بر سر تعامل صندوق بازنشستگی و سرمایه‌گذاری غدیر ادامه دارد.

این مقام مسئول در برابر این پرسش که شستا تا کنون به چه میزانی توانسته ارز حاصل از صادرات خود را در سامانه نیما عرضه کند، پاسخ داد: بر اساس آمار بانک مرکزی تمامی آنچه که به عنوان ارز صادراتی شستا و شرکت‌های وابسته به آن  بوده به سامانه نیما واریز شده است.

به گفته لطفی، صادرات شستا پارسال معادل با یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار بود و امسال پیش بینی‌ها قریب به حجم دو میلیارد دلار است که در این روزها همه درآمدهای ارزی کسب شده در بازار توافقی ارز عرضه شده است.

همچنین ببینید

وضعیت سدها بحرانی است

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: درحال حاضر وضعیت سدهای ایران بحرانی است و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =