خانه / آب و انرژی / آیا مپنا به بن بست رسیده است؟

آیا مپنا به بن بست رسیده است؟

به گزارش پایگاه خبری اب ونرژی عباس علی آبادی  با بیان اینکه میزان طلب مپنا روزانه تغییر می‌کند، اظهار کرد: باتوجه به فعالیت روزانه این شرکت میزان درآمد و طلب تغییر می‌کند، یعنی به دلیل فعالیت روزانه شرکت، طلب جدید نیز به وجود می آید و به همین نسبت منابعی نیز به عنوان درآمد دریافت می شود.

وی در خصوص میزان بدهی وزارت نیرو به این شرکت، تصریح کرد: در حال حاضر مپنا حدود ۷۰۰ میلیون دلار و  ۲۰۰۰ میلیارد تومان از وزارت نیرو طلب دارد که البته این عدد روزانه متغیر است.

مدیرعامل مپنا در پاسخ به این سوال که آیا این چالش موجب تعدیل نیرو در مپنا شده است، اظهار کرد:چیزی که امروز ادامه مسیر بنگاه ها و شرکت ها را ممکن می کند تامین منابع مالی است که متاسفانه اکنون مپنا در این زمینه به شدت تحت فشارقرار گرفته است.

علی آبادی اظهار کرد: اگر منابع مپنا تامین شود و این شرکت بتواند مطالبات خود را دریافت کند معنی و ترجمه دیگرش این است که کشور می تواند صاحب نیروگاه‌ها و پروژه‌های جدید شود، چراکه مپنا تمام منابع  را در داخل کشور سرمایه‌گذاری می کند.

به گفته وی در حال حاضر بسیاری از طرح های مپنا به دلیل نبود منابع مالی راکد و یا از سرعت آن کاسته شده است به گونه ای که اکنون این شرکت  ۱۰ هزار مگاوات در دست احداث دارد و علاوه بر این پروژه های دیگری نیزدر بخش های ریلی، نفت و گاز، پزشکی با کاهش سرعت مواجه شده اند.

انتها

همچنین ببینید

وضعیت سدها بحرانی است

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: درحال حاضر وضعیت سدهای ایران بحرانی است و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + سیزده =