خانه / آب و انرژی / آغاز به کار دومین همایش ملی فناوری های نوین دریایی در نوشهر

آغاز به کار دومین همایش ملی فناوری های نوین دریایی در نوشهر

دومین همایش ملی فناوری های نوین دریایی روز پنجشنبه با شرکت ارگان های دریایی کشور در قالب ۹ محور و با حضور شخصیت های برجسته و متخصصان دریایی در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) دریایی نوشهر آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری آب و انرژی به نقل از ایرنا ، محورهای دو روزه این همایش شامل ناوبری و هدایت در دریا، علوم پایه دریایی و اقیانوسی ، مخابرات و ارتباطات دریایی ، مدیریت منابع و توسعه دریامحور، مهندسی مکانیک و مهندسی دریا ، پدافندعامل و غیرعامل در دریا ، مهندسی الکترونیک، برق و سلاح ، ایمنی یگان ها و کارکنان و آموزش و پژوهش دریامحور است .

این همایش در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر بهره برداری از ظرفیت های ناشناخته دریاهای شمال و جنوب کشور و همچنین شناخت و بکارگیری همه ظرفیت ها برای توسعه و افزایش توان دفاعی کشور برگزار می شود.

دبیر دومین همایش ملی فناوری های نوین دریایی در حاشیه این همایش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: پس از فراخوان تعداد ۵۰۱ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که از این تعداد ۲۵۵ مقاله از سوی هیات علمی داوران برگزیده شد.

ناخدا دوم مهندس رحیم مالمیر افزود: از تعداد مقالات برگزیده ۱۱۵ مقاله به صورت شفاهی و ۱۴۰ مقاله نیز به صورت پوستر طی مدت دو روز برگزاری همایش ارائه می شود.

وی یکی از ویژگی های این همایش را دریافت مجوز ISC و اولین رویداد ملی استارت آپ دریایی دانست.

در حاشیه برگزاری این همایش ، نمایشگاه تخصصی از دستاوردهای شرکت ها در این زمینه در ۳۰ غرفه دایر شده است.

نخستین همایش ملی فناوری های نوین دریایی به میزبانی دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر به مدت دو روز در شهریور سال ۹۲ برگزار شده بود. 

همچنین ببینید

وضعیت سدها بحرانی است

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: درحال حاضر وضعیت سدهای ایران بحرانی است و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =